Jaraba Reserva

Punane vein, PAGO DE LA JARABA, 2011, D.O. La Mancha, 0,75l
6,60 
(7,92  s.h. KM 20%)
Laos
+
Osta 1 klikiga

Tooteinfo

TOOTMISPIIRKOND

Asume 756 meetrit merepinnast kõrgemal, La Mancha regiooni südames. LA JARABA pinnas moodustus neogeeni, pliotseeni ja tertsiaarajastul, millele on iseloomulikud punased konglomeraadid, liivakivid ja mergel. Pinnas on kaetud savise, mudase materjaliga, mõnikord lubjakiviga. Lisaks on palju luiteid, mida katavad tihnikud ja männid, mis ümbritsevad veinikeldrit ja viinamarjaistandust. Oma maal tegeleme jätkusuutliku põllumajandusega, millel kasvatame piirkonna ja pinnase jaoks sobivaid liike ja sorte. Põllukultuuride mitmekesistamiseks kasvatame lisaks 80 hektaril laiuvale viinamarjaistandusele ka peamiselt teravilja (nisu, oder, päevalill, hernes, oliivid). Mõned hektarid maad oleme jätnud ka loodusele ja seal ei kasva midagi muud peale põõsastiku. Kasvatame ka lambaid, et rikastada ja kaitsta pinnastiku kvaliteeti. Me kasutame oma viinamarjaistandustes orgaanilise väetisena ainult lambasõnnikut. LA JARABA tähendab väga traditsioonilist põllumajandust. Kõik inimesed, kes meie heaks töötavad elavad naabruses ning tagame neile õiglased ja tasuvad töötingimused.  

VIINAMARJASORT & VEINI VALMISTAMINE 13,5% vol

Viinamarjad (70% TEMPRANILLO, 20% CABERNET SAUVIGNON, 10% MERLOT) valitakse parima küpsusastmega, seejärel kääritatakse kõiki sorte eraldi koos kestaga kontrollitaval temperatuuril.

Saagi ja viinamarjavirde liikumine raskusjõuga – see on OVI süsteem. Veinikeldri kõige olulisemaks uuenduseks on veinivalmistamine kasutades raskusjõudu ning olemas on suur hulk roostevabast terasest 16 000 liitri mahutavaid mahuteid, mis võimaldavad veinitegu erinevate maatükkide kaupa. Pärast aeglast malolaktilist kääritamist pannakse toode 12 kuuks 225-liitristesse prantsuse ja ameerika tammevaatidesse. Pärast laagerdamist ja erinevatel maatükkidel kasvanud viinamarjade segamist, pannakse vein tsemendist tankidesse, et veinile õhku anda ja takistada edasisi filtreerimisprotsesse. Seejärel pannakse vein pudelitesse.

See Reserva ühendab tubaka, mustsõstra ja erksa happelisuse elemente. Vahemere mõjuga kliima toob kaasa kuiv-magusaid tanniine. Rikkalik ja samal ajal elegantne. Maitsenootidest domineerivad kirsid, mandlid ja röstitud maitsetaimed. See on keskmise kuni suure täidlusega, sametise viimistlusega.

Sobib lambaliha ja vasikalihaga, nagu ka nurmkana, faasani, ulukiliha, pardi ja kanaga, eriti röstitud kujul. Cabernet ja Merlot rikkalikult kihilised maitsed sobivad suurepäraselt ka seenekastmetega.

Omadused

Pudeli maht, l:
0,75l
Alkohoolisisaldus:
13.5%
Kork:
Naturaalsest korgitammest kork
Veinikoda:
PAGO DE LA JARABA
Aastakäik:
2011
Piirkond:
D.O. La Mancha
Viinamarjasort:
  • Tempranillo
  • Cabernet Sauvignon
  • Merlot