Terra de Asorei Brut Nature 2016

Valge vahuvein, TERRA DE ASOREI, 2016, D.O. Rias Baixas, 0,75l
16,00 
(19,20  s.h. KM 20%)
Laos

Tellitavaks miinimumkoguseks on 6.

Osta 1 klikiga

Tooteinfo

Terra de Asorei Brut on elegantne, kihisev Albariño puhang. Viinamarjakoristuse kõige esimeste viinamarjade kvaliteet, mahl ja happesus moodustavad selle Albariño viinamarjadest champenoise’i-meetodil valmistatud veini tugisamba. Galiciast toodud rõõmuläte – esmaklassiline kuiv vahuvein, mis ootab avastamist.

ISELOOMUSTUS Kuiv kvaliteetvahuvein „Brut“ Albariño. Mänglev, värske, elegantsete väikeste mullidega.

VÄLIMUS Kahvatukollane ja kuldne. Selged, kirkad, peened mullid.

LÕHN Lille- ja puuviljaaroomid ning aimatav pagaripoe hõng.

MAITSE Suus heas tasakaalus, värske ja kergelt happeline, hästi lõimitud süsihappegaasiga (mullid) ja puuviljase järelmaitsega. 

VALMISTAMINE Viinamarjad korjatakse ja fermenditakse. Seejärel võtab veinivalmistaja alusveini, millest saab lõplik vahuvein. Esimene etapp on tirage’i segu tegemine: lisatakse pärm ja suhkrud, et alustada teist fermentimist pudelis. Vein laagerdub settel 9 kuud. Järgmine etapp on sette eraldamine: pudelid asetatakse kummuli jäisesse vedelikku, mis paneb pärmiosakesed pudelikaelas jäätuma. Kroonikorgil lastakse siis kohe pealt hüpata, mis võimaldab külmunud settekamakal rõhu all olevast pudelist välja paiskuda. Ja viimane etapp on annustamine: lisatakse veini ja suhkru segu (mida kutsutakse exposition liqueur), et pudelid täis saaksid, ning seejärel suletakse pudelid korgiga, kinnitatakse traadiga ja varustatakse etiketiga.

Omadused

Pudeli maht, l:
0,75l
Alkohoolisisaldus:
12.5%
Kork:
Naturaalsest korgitammest kork
Veinikoda:
TERRA DE ASOREI
Aastakäik:
2016
Piirkond:
D.O. Rias Baixas
Viinamarjasort:
  • Albariño